Zámek Hluboká nad Vltavou

Hotel Klika v Českých Budějovicích zve na výlet na Zámek Hluboká nad VltavouMnozí jej pokládají za nejkrásnější zámek v České republice. Zámek Hluboká nad Vltavou bývá pokládán rovněž za kousíček windsorské Anglie zasazený do srdce jižních Čech. Nádhernou romantickou až pohádkovou podobu získal až v 19. století, kdy byl přestavěn v novogotickém stylu. Schwarzenbergové však nezůstali pouze u samotné rekonstrukce, ale založili v okolí zámku rovněž oblíbený a dendrology uznávaný krajinářský park.

Zámek Hluboká nad Vltavou není rozhodně žádný drobeček. I díky tomu je i opakovaná prohlídka zámku vždy něčím jedinečná. Najdete zde 11 věží s různými panoramatickými výhledy a pak 140 zámeckých místností, což je až k neuvěření. Zpřístupněné bývají samozřejmě jen některé, avšak trasy prohlídek jsou pestré a stále se otevírají nové trasy. Zámek Hluboká nad Vltavou je pro návštěvníky v provozu celoročně, některé trasy pak jenom v turistické sezóně.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek plný atraktivního mobiliáře

V zámku neuvidíte pouze zámeckou architekturu. Pokoje jsou bohatě zařízené skutečným inventářem, používaným posledními Schwarzenbergy obývajícími zámek. Nejzajímavějšími jsou mramorový sál, pracovna, lovecká jídelna, přípravna, pokoj pro služebnou, žehlírna, stříbrnice, ložnice a samozřejmě koupelna s toaletou.

Zámecké zdi ukrývají řadu architektonických unikátů, sbírek a památek. Renesanční sály v soukromých pokojích mají bohatě vyřezávané stěny i kazetové stropy. Bohatá je sbírka nábytku, porcelánu, gobelínů i stříbra. Unikátem je zámecká kuchyně s dochovaným zařízením z přelomu 19. a 20. století. Pro milovníky umění je zajímavou zámecká jízdárna, kde se nachází expozice jihočeské gotiky a holandských mistrů. Jde o exponáty ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.

Krajinářský park na Hluboké

Zajímá vás park na Hluboké? Od roku 2013 nechybí v zámeckém parku naučná stezka s deseti zastaveními. Díky nim lze poznat současnost parku, ale i okolní kulturní krajiny. Celková výměra parku je 50 hektarů.

TIP na výlet:

Ubytovali jste se v našem hotelu Klika v Českých Budějovicích? Výlet na Hlubokou si nenechte ujít. Zámek i park stojí za zhlédnutí. A zastavit se můžete i v Jihočeské zoologické zahradě Hluboká nad Vltavou. I když jde o poměrně malou ZOO, má na svých 4,5 hektarech co nabídnout.

 

Na Vašem názoru nám záleží!

Jedli jste u nás, nocovali, či se k nám teprve chystáte a chcete se na něco zeptat?

Napište nám, nebo ohodnoťte naše služby.

Hotel KLIKA v Českých Budějovicích hodnocení