Památky | Kultura | Tipy na výlet | Jak se k nám dostanete | Předpověď počasí |
Zámek Hluboká nad Vltavou

 

Lokalita

Hotel Klika se nachází v historickém jádru města, jen 3 minuty chůze vzdálené od hlavního náměstí Přemysla Otakara II., které je největším čtvercovým náměstím ve střední Evropě a uprostřed nějž se vyjímá největší kašna v ČR - Samsonova. Nejlepší pohled na město však budete mít z výšky. Doporučujeme vystoupat 225 schodů až nahoru Černé věže a rozhlédnout se po okolí. Hned vedle Černé věže se nachází nově zrekonstruovaný hlavní kostel římskokatolické církve - kostel sv. Mikuláše. Též doporučujeme i prohlídku místní radnice.

Nejvýznamnější památku však naleznete na náměstí Piaristickém, sousedícím přímo s naším hotelem. Jedná se o Klášterní kostel Obětování Panny Marie, který je nejstarší stavbou města České Budějovice. Uvnitř se nacházejí největší fresky v ČR ze 14. století či křížová chodba sousedního Dominikánského kláštera s vlastní zahradou a ohromnou energií. Za zmínku jistě stojí i vedlejší budova - Solnice, která byla postavena roku 1531 a sloužila jako sklad soli. Byla propojena první koněspřežnou železnicí v Evropě s rakouským městem Linz. 

Náměstí Přemysla Otakara II České Budějovice z ptačí perspektivy Klášterní kostel Obětování Panny Marie Koněspřežka

Z druhé strany je hotel obklopen krásnou a klidnou přírodou, která přímo vybízí k návštěvě a relaxaci. Na Sokolském ostrově se nachází městská plovárna s fitness a wellness, kde si můžete odpočinout za každého počasí venku i uvnitř. Dále je tu Sokolovna s atletickým okruhem, tenisovými kurty a mnoha sportovišti stejně jako park vhodný pro piknik či návštěvu dětského hřiště. V létě se na ostrově či přímo na řece koná několik kulturních akcí. Zátkovo nábřeží nabízí překrásný pohled na soutok řeky Malše a Vltavy. Na druhém břehu řeky se nachází další park, hvězdárna, sportovní hala, hokejový stadion či městská stromovka. Celý tento prostor je protkán lavičkami i cyklostezkami a láká k procházkám, jízdě na kole či kolečkových bruslích nebo výletu na lodi či šlapadle. 

Slepé rameno řeky Malše Sokolský ostrov Plavecký stadion České Budějovice 

Kulturní tipy ve městě:

Na recepci Vám velmi rádi pomůžeme v případě̌ jakéhokoliv Vašeho přání. Darujeme Vám městskou mapku pro lepší orientaci, zavoláme taxi či zamluvíme vstupenky do místního Jihočeského divadla, Jihočeského muzea, na plovárnu či exkurzi do světoznámého pivovaru Budvar. Za návštěvu stojí i unikání otáčivé hlediště Jihočeského divadla v Českým Krumlově. V případě potřeby dopravy jsme schopni Vám domluvit Budweis Shuttle přímo od našeho hotelu, kam si budete přát. Během léta doporučujeme obejít venkovní výstavu soch rozmístěnou různě po městě pod názvem Umění ve městě.

Chcete vědět, co se dnes nebo během  Vašeho pobytu ve městě bude dít? Veškeré aktuální kulturní akce ve městě naleznete v městském kulturním programu.

Múzy na vodě Budějovický Majáles Umění ve městě Muzeum motorek  Exkurze v pivovaru Budějovický Budvar


Foursquare list Hotel KlikaPodívejte se na náš Foursquare list těch nejlepších míst ve městě, které doporučujeme během Vaší návštěvy Českých Budějovic navštívit.

Tipy na výlet:

V okolí Českých Budějovic se nachází plno dalších krásných míst, které je vhodné navštívit autem, na motorce či na kole. Mezi nejoblíbenější místa na výlet místních obyvatel i turistů patří: Hluboká nad Vltavou se svým zámkem, vesnice Holašovice zapsaná v seznamu UNESCO, rozhledna na Kleti či vyhlášený Český Krumlov nebo lázeňské město Třeboň. Rádi Vám domluvíme průvodce, který Vám rád poví více informací o daných místech. 

Foursquare ListPodívejte se na náš Foursquare list vhodných tipů na výlet v okolí Budějovic, které stojí za návštěvu.

How to find us?

GPS souřadnice: 48° 58' 34,41'' N / 14° 28' 17,48'' E

Mapa

 

 

ParkingMotorka / Auto / Autobus – České Budějovice se nachází na hlavním mezinárodním tahu E55 mezi Prahou a rakouským Linzem. Jakmile dorazíte do města, jeďte na centrum. Příjezd je možný přímo z Husovy ulice. Odbočka kousek od Dlouhého mostu je označena cedulí s nápisem hotel Klika. Hotel se nachází přímo na slepém rameni řeky Malše, kousek od městského plaveckého stadionu. Druhou alternativou je příjezd z hlavního náměstí Hroznovou či Radniční ulicí, ale je časově omezený a umožněný pouze automobilům do 3,5t. Pro hotelové hosty máme k dispozici soukromé parkoviště v bezprostřední blízkosti hotelu či garáž pro motocykly.

Cyklisté vítániJízdní kolo – příjezd do města po mezinárodní cyklostezce č. 12 od Prahy či Dolního Dvořiště směrem centrum. Hotel se nachází přímo na městské stezce A (okruh centrem) podél řeky Zátkova nábřeží a Sokolského ostrova. Přímo u hotelu se nachází garáž pro Vaše jízdní kola a základní nářádí v případě potřeby servisu.

Letadlo – nejbližší veřejné mezinárodní letiště je Linz - Blue Danube (LNZ) a nebo v Praze - Letiště V. Havla (PRG). V Českých Budějovicích se nachází letiště v Plané. Jedná se o veřejné vnitrostátní letiště, ale mezinárodně zatím neveřejné. Z letiště k nám nejlépe taxíkem.

Vlak – hlavní vlakové nádraží se nachází v ulici Nádražní vzdálené cca. 20 minut chůze od nás. Z nádraží se vydáte pěší zónou Lannovy třídy a jdete pořád rovně až dorazíte na hlavní náměstí. Z něj pokračujete pořád rovně na náměstí Piaristické a jste u nás. Můžete jet též linkou MDH či si vzít taxi.

Autobus – nádraží se nachází na střeše obchodního centra Mercury Center v Nádražní ulici hned vedle nádraží vlakového. Doporučujeme využít na cesty z Prahy či do Českého Krumlova Žlutý autobus Student Agency. Jezdí cca každou hodinu. Cesta do Prahy trvá 2 hodiny 20 minut. Z nádraží se vydáte pěší zónou Lannovy třídy a jdete pořád rovně až dorazíte na hlavní náměstí. Z něj pokračujete pořád rovně na náměstí Piaristické a jste u nás. Trasa trvá cca 20 minut. Můžete jet též linkou MDH či si vzít taxi.

Městská hromadná doprava – nejbližší zastávka hotelu je U Zelené ratolesti. Z této zastávky přejdete pouze mostík přes Mlýnskou stoku, pokračujete podél ní a jste u nás. Vzdálenost 5 minut chůze. Na zastávku jezdí autobusy a trolejbusy č. 1, 3, 14 a 21. Přímé spojení s nádražím zajišťují trolejbusy 1 a 3.

Taxi – Cena taxi služby z nádraží k nám se pohybuje okolo 100,- Kč (EUROTAXI - nonstop linka 800 211 211)

Příjezd Letecký pohled 

Předpověď počasí

Na Vašem názoru nám záleží!

Jedli jste u nás, nocovali, či se k nám teprve chystáte a chcete se na něco zeptat?

Napište nám, nebo ohodnoťte naše služby.

Hotel KLIKA v Českých Budějovicích hodnocení